TEK BAŞIMA UÇMAK İÇİN EĞİTİM ALMAK İSTİYORUM : 0542-277 21 22
HAFTASONU YOLCU OLARAK TANDEM UÇUŞ YAPMAK İSTİYORUM : 0532-336 84 16
bilgi@ankahavacilik.net | Şeker Mah. 1407 Cad. Diamond Rezidans No: 4/A-4 06820 Etimesgut / ANKARA

Ankara – Bolu Tandem Yamaç Paraşütü Uçuşları

Ankara – Bolu Tandem Yamaç Paraşütü Uçuşları

 

DSC_0039-compressor

 

Ankara Tandem Yamaç Paraşütü Uçuşları

Gökyüzünde sizde doğa ile iç içe olmak ve unutulmaz bir anınız olsun istiyorsanız Ankara’nın bu muhteşem uçuş noktalarında düzenlediğimiz aktiviteleri kaçırmayın. Ankara’da tandem yamaç paraşütü ile gökyüzünde sizde yerinizi alın. Ankara’nın yoğun iş hayatından sıyrılıp sevdiklerinizle keyifli bir hafta sonu geçirmek için sizi Ayaş’a davet ediyoruz. Tarihi İpekyolu üzerinde bulunan şirin Anadolu kasabası Ayaş’ta uçma imkanını kaçırmayın. Deneyimli ve THK lisanslı yamaçparaşütü pilotları kontrolünde Ankara’yı gökyüzünden izleme fırsatı bulacaksınız. Ayrıca isterseniz uzun mesafe uçuşuna çıkabilir ya da akrobatik hareketler yapabilirsiniz. Uçuş sırasında HD fotoğraf ve videonuzu çekerek bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Bulu Abant’ta Tandem Yamaç paraşüt Uçuşu:

Bolu Abant’ta eşsiz göl ve doğa manzarası eşliğinde tandem yamaç paraşütü ile uçuş yapabilirsiniz. Büyükşehirlerin yoğun iş hayatından sıyrılıp sevdiklerinizle keyifli bir hafta sonu geçirmek için sizi Abant’a davet ediyoruz. Deneyimli ve THK lisanslı yamaçparaşütü pilotları kontrolünde Abant gölünü gökyüzünden izleme fırsatı bulacaksınız. Uçuş sırasında HD fotoğraf ve videonuzu çekerek bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Faaliyet ekipmanları,Fotoğraf ve video çekimi,Tepeye servis.

ÜCRETE DAHİL OLAMAYANLAR

Bölgeye Ulaşım.

 

MERAK ETTİKLERİNİZ

1-Tandem Yamaçparaşütüyle uçmak için yaş sınırı nedir ?

Hemen hemen herkes yamaç paraşütü yapabilir, fakat 18 yaşından küçükler için ailesinin izni gerekmektedir.

2-Yamaçparaşütü tehlikeli midir ?

Yamaç paraşütü, uygun hava şartlarında ne yaptığını bilen bir pilot ile son derece güvenli bir hava sporudur. Yapılan araştırmalar sonucu yamaç paraşütünün motorsikletten daha güvenli olduğu ortaya çıkmıştır.

3- Yamaç paraşütü ile uçabilmek için eğitim almak zorunda mıyım?

Eğer sadece bir kez de olsa bu heyecanı yaşamak istiyorsanız Tandem denilen iki kişilik yamaç paraşütüyle konusunda tecrübeli bir tandem pilotu ile birlikte uçuş deneyimini yaşayabilirsiniz. Tandem uçuş için herhangi bir eğitime gerek yoktur. Sadece sizi uçuracak olan pilotun kalkış öncesi ve sonrası için size vereceği kısa uçuş brifingini iyi dinlemeniz, kalkış ve iniş sırasında pilotunuzun size vereceği talimatlara uymanız yeterli olacaktır. Fakat kendi başınıza uçmak istiyorsanız temel yamaç paraşütü eğitimi almak zorundasınız.

4- Tandem (İki kişilik) uçuşlar nasıl yapılıyor?

Yamaç paraşütü sporunda deneyimli pilotla yapılan iki kişilik uçuşlara Tandem uçuşlar denir. Kanat 2 kişi taşıyabilecek büyüklükte üretilmektedir. Burada deneyimli pilot ve yolcu birbirlerine özel bir aparatla(Terazi) bağlanırlar ve koşarak birlikte havalanırlar. Uçuş sırasında yolcu tandem pilotunun önünde oturarak uçuş yapar. Yolcuya sadece gökyüzünün keyfini sürmek kalır.

5- Yamaç paraşütünde en uygun uçuş zamanı ne zamandır?

Yamaç paraşütü uçuş sezonu ilkbahar aylarında başlayıp kışa kadar devam eder. Uygun hava şartları olduğu sürece, her mevsim uçuş yapılabilir. Ancak termik aktiveleri kullanabilmek adına yazın uçuş verimlidir.

6- Uçuş ne kadar sürüyor?

Bir yamaç paraşütü uçuşu hava şartlarına göre 15 – 25 dakika arası sürmektedir. Fakat bazı özel durumlarda 1 saati aşan uçuşlar da yapabiliyoruz.

7- Uçuş için özel bir kıyafet gerekiyor mu?

Uçuş için özel bir giysiye ihtiyacınız yoktur. Mevsim şartlarına göre uygun giysileri tercih edebilirsiniz. Fakat kalkış ve inişte ayak burkulmasına karşı bileklikli bir bot ya da spor ayakkabı giymeniz sizin için iyi olacaktır. Uçuş sırasında havada gözlerinizin güneş ışınlarından etkilenmemesi için güneş gözlüğünüzü ve uçuşunuzu ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinanızı yanınıza almayı sakın unutmayın.

8- Kalkış noktalarının yüksekliği ne metredir?

Kalkış için kullandığımız pistler, deniz seviyesinden 200 ile 2000 metre arasında irtifaya sahiptir. Kalkış noktalarımız hakkında daha detaylı bilgi için sitemizdeki uçuş bölgeleri konusunu inceleyebilirsiniz.

9- Uçuş sırasında ne kadar yükseğe çıkılıyor?

Kalkış yaptıktan sonra uygun hava şartlarına bağımlı olarak (termik, dinamik kaldırıcı vb.) yükselerek 3000 metrelere kadar yükselmek mümkündür. Bu irtifalardan yeryüzünü ve Ankara’yı izlemek müthiş bir duygudur. Kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz.

Önemli uyarı: Uçmak virüs gibidir. Bir kere bulaştı mı bağımlılık yapar. Bir kez dahi ayaklarınız yerden kesildiğinde, bu duygudan bir daha vazgeçemezsiniz…

Ankara – Bolu Tandem Yamaç Paraşütü Uçuşları

Sohbeti Başlat
Bize Ulaşın