TEK BAŞIMA UÇMAK İÇİN EĞİTİM ALMAK İSTİYORUM : 0542-277 21 22
YOLCU OLARAK UÇUŞ YAPMAK İSTİYORUM : 0532-336 84 16
bilgi@ankahavacilik.net | Şeker Mah. 1407 Cad. Diamond Rezidans No: 4A-4 06820 Etimesgut / ANKARA

Acil Durum (SIV) Eğitimi

Acil Durum (SIV) Eğitimi

 

 

yamaç paraşütü SIV eğitimi

yamaç paraşütü SIV eğitimi

ACİL DURUM EĞİTİMİ (SIV):
SIV(Simulation d”Incident en Vol); Yamaçparaşütü ile uçuşlarımız esnasında çeşitli sebeplerle başımıza gelebilecek acil durumların deniz üzerinde kendi isteğimizle çalışılması suretiyle acil durumlara karşı vermemiz gereken tepkiler çalışılarak zorlu havalarda ve coğrafyalarda yapılacak uçuşlar için tecrübe kazanılmaya çalışılır. Bu eğitim 2 aşamadan oluşur; öncelikle basit acil durumlar çalışılır daha sonra yeterli seviyeye gelindiğinde tüm acil durumlar çalışılır.
Acil durum çalışmaları, pilotu uçuş sırasında yaşanabilecek beklenmedik durumlara karşı hazırlar ve bu tür durumlarda pilota yapması gerekenleri öğretir. Bu çalışmalar özgüvenin arttırılmasında da son derece yararlı ve etkilidir. Bu çalışmalardan sonra yamaçparaşütünün performansı, havada nasıl uçmak istediği ve küçük aksaklıkların bir felakete dönüşmesinin nasıl önlenebileceği, çok daha rahat hissedilir ve öğrenilir. Mesafe uçuşu yapmak isteyen pilotların bu çalışmaları yapmadan aşırı termik ve türbülans koşullarında uçması son derece tehlikelidir.
Deneyimli eğitmen gözetiminde aşağıdaki manevraları gerçekleştirirler.

  • Kulak kapama, wingover, derin 360 dönüşler,
  • Asimetrik kapanma %50 den az, asimetrik kapanma %50 den fazla
  • Önden kapanma,
  • Stall noktasını bulma anlama,
  • “B”line stall,
  • Spiral,
  • Spin’e giriş

Kravat, Deep stall, full stall, yedek atma hareketleri öğrencinin uçuş tecrübesine göre eğitmen insiyatifinde yaptırılabilir.
Çalışmalardan önce video eşliğinde yapılan derslerle katılımcının mental olarak hazırlanması sağlanır. Acil durumlara giriş ve çıkış işlemleri gösterilir. SIV yapılacak bölgede daha önce uçuşu olmayan katılımcıların, en az 1 sorti (deneyimli pilot rehberliğinde) intibak uçuşu ile bölgeyi tanıması sağlanır.

Sohbeti Başlat
Bize Ulaşın