TEK BAŞIMA UÇMAK İÇİN EĞİTİM ALMAK İSTİYORUM : 0542-277 21 22
YOLCU OLARAK UÇUŞ YAPMAK İSTİYORUM : 0532-336 84 16
bilgi@ankahavacilik.net | Şeker Mah. 1407 Cad. Diamond Rezidans No: 4A-4 06820 Etimesgut / ANKARA

Paramotor Eğitimi

Paramotor Eğitimi

 

paramotor

Paramotor Eğitimi
Kulüp pilotluk eğitimini tamamlamış adaylar isterlerse paramotor eğitimini alabilirler. Motorlu yamaçparaşütü tepelerden veya yüksek dağlardan uçmak yerine, bir motorun yardımıyla yerden havalanarak bulutlara doğru yükselme özgürlüğünü bize kazandırıyor. Özellikle düz coğrafyaya sahip yerler veya deniz kenarlarında uçulmaktadır.

Paramotor ile düz alanlardan kalkıp motor gücüyle saatlerce uçabilme şansına sahip oluruz. Paramotor uçuşu temel olarak yamaç paraşütüne benzese de paramotor için ayrı eğitim alınmalıdır. Teorik eğitimde paramotor ekipmanının tanıtımı, kurulumu, bakım ve uçuşa hazırlanması, paramotor kanat ve yedeğinin tanıtılması yapılmaktadır. Uçuş eğitiminde motor çalıştırma–durdurma, kalkış-iniş ve tırmanma teknikleri, gaz kullanımı, uçuş teknikleri ve acil durumlar öğretilmektedir.

Eğitimde 15:00 saat yer dersi ve en az iki kez (20 km. üzerinde) seyrüsefer uçuşu eğitimi verilir. Motorlu yamaçparaşütü aerodinamik olarak her ne kadar normal yamaçparaşüt karakterlerine sahip olsa da yamaçparaşütü sporunda tecrübesiz kişilerin doğrudan eğitimi için emniyetli değildir. Uçuşlarda motorun itişine uyum sağlaya bilmesi için orta düzey EN B performansında kanatlar kullanılır. Yamaçparaşütünde olduğu gibi motorlarında performans ve farklı limitleri vardır. En sık kullanılan solo 210 cc 16-18 beygir gücünde eğitim motorlarıyla uçuşlara başlanması uygundur.

Sohbeti Başlat
Bize Ulaşın
Merhaba,
ANKA HAVACILIK ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?