TEK BAŞIMA UÇMAK İÇİN EĞİTİM ALMAK İSTİYORUM : 0542-277 21 22
YOLCU OLARAK UÇUŞ YAPMAK İSTİYORUM : 0532-336 84 16
bilgi@ankahavacilik.net | Şeker Mah. 1407 Cad. Diamond Rezidans No: 4A-4 06820 Etimesgut / ANKARA

Pilotluğa ilk adım.

Pilotluğa ilk adım.

Eğitimdeki amacımız pilotluğa ilk adımları atarken deneyimli eğitmenler nezaretinde emniyetli ve heyecan verici uçuşlar yaptırmaktır. Yamaç paraşütü eğitimi aşama aşamadır. Başlangıç eğitimi ilk aşamadır ve gerçek anlamda sporu öğretmekten çok kişileri sporla tanıştırmak hedeflenir ve sonraki eğitimler için alt yapı oluşturulur. Eğitmen gözetiminde başlangıç uçuşları, düzgün iniş kalkış ve temel dönüşleri kapsar.

Kulüp pilotluğu eğitimi temel becerilerin öğretildiği asıl eğitim aşamasıdır.Eğitmen gözetiminde ters kalkış, hedefe iniş, yelken uçuşu ve irtifa uçuşlarını kapsar. Bu iki aşama zorunlu aşamalardır.

Pilot seviyesi, kendi uçuş kararlarını verebilen, temel becerileri tam olarak oturmuş, hava koşullarını analiz edebilecek kişilere verilir.Termik uçuşu, SIV eğitimi aşamalarından oluşur.Toplam en az 35 saat uçuş tecrübesi gerektirir. Bu seviyeye henüz gelmemiş pilotlar eğitmen/yardımcı eğitmen gözetiminde uçuşlarını yaparlar. Tecrübe kazanıldıkça irtifa arttırılır ve farklı görevler verilir.
Eğitim programımız esnek olup guruplara göre ayarlanmaktadır. Eğitimler daha çok hafta içi teorik eğitim, haftasonları yer çalışması ve uçuş şeklinde yapılmaktadır. Hava durumuna göre yakın illerede eğitim için gidilebilmektedir.

Sohbeti Başlat
Bize Ulaşın
Merhaba,
ANKA HAVACILIK ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?